درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ شوال ۱۴۳۹ | Wed, June 20, 2018 | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۵
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

آقای روحانی! خبرگزاری "دولت" از بابک زنجانی "رشوه" گرفته است؟ / ایرنا نه صداقت دارد نه تعصب رسانه ای

ایران پترو – خبرگزاری ایرنا ، تذکر وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به وزیر نفت را که در نشست خبری اش در حاشیه نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت ، سانسور کرد.

به گزارش خبرنگار ایران پترو ، در حالی که خبرگزاری ایرنا از ساختمانها و شعب خبری اش گرفته تا حقوق کارکنانش همه و همه از بیت المال تامین شده است ، امروز (دوشنبه 18 آبان94) ملی ترین موضوع مطروح در نشست خبری وزیر ارشاد را سانسور کرد و پوشش خبری نداد.

وزیر ارشاد در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پترو مبنی بر موضع‌گیری وزارت ارشاد در قبال صحبت وزیر نفت که گفته بود رسانه‌ها درباره دادگاه بابک زنجانی رشوه می‌گیرند چیست؟ گفت: من این اظهار نظر را ندیدم اما حتماً باید تذکر و حتی بالاتر از تذکر انجام شود.با این حال خبرگزاری ایرنا این بخش از سخنان ایرنا را حذف و سانسور کرد و در خبر مربوط به این نشست هیچ جایی تعبیه نکرد!
 

به گزارش ایران پترو ، همین مساله خود می تواند نمونه بارزی باشد درباره این موضوع که گفته می شود خبرگزاری دولت "ایرنا" ، بسیاری از اخبار و گزارشهای خبری اش را منطبق با باند و باند بازی از یک سو و سیاسی کاری و مولفه های غیر ملی از دیگر سو ، تولید و منتشر می کند.

در عین حال به دنبال سانسور و حذف چنین موضوعی توسط خبرگزاری ایرنا هم اکنون این شائبه به وجود آمده است که نکند این خبرگزاری از بابک زنجانی رشوه اخذ کرده است که تذکر وزیر ارشاد به وزیر نفت به مذاقش خوش نیامده و آن را پوشش خبری نداده است...

این گزارش حاکی است ، خبرگزاری فارس تذکر وزیر ارشاد به وزیر نفت را بدین صورت منعکس کرده است: "وزیر ارشاد در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر موضع‌گیری وزارت ارشاد در قبال صحبت وزیر نفت که گفته بود رسانه‌ها درباره دادگاه بابک زنجانی رشوه می‌گیرند چیست؟ گفت: من این اظهار نظر را ندیدم اما حتماً باید تذکر و حتی بالاتر از تذکر انجام شود."

و خبرگزاری مهر بدین ترتیب: "وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه وزیر نفت اعلام کرده برخی رسانه‌ها از بابک زنجانی رشوه می‌گیرند، گفت: من این سخنان را از وزیر نفت ندیده‌ام، امروز از شما شنیده‌ام؛ باید تذکر داده شود و بلکه باید بالاتر از تذکر داده شود."

و خبرگزاری ایسنا با این ترتیب: "وزیر ارشاد در ادامه صحبت‌هایش درباره اینکه شنیده می‌شود رسانه‌ها از بابک زنجانی رشوه گرفته‌اند آیا قرار نیست با این اتفاق برخورد شود؟ گفت: من امروز که شما اشاره کردید مطلع شدم و حتما باید تذکری هم داده شود."

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۵۵
کد خبر: 14767
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM