درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
نمایندگان مردم حماسه نفتی آفریدند
زنگنه دوباره وزیر شد / پایکوبی نفتی ها
ایران پترو - خبرنگار ایران پترو کسب اطلاع کرد بیژن نامدار زنگنه ، از مجلس نشینان رای اعتماد گرفت.به گزارش خبرنگار ایران پترو، در جلسه علنی پنجشنبه شب مجلس شورای اسلامی که برای رای گیری درمورد صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم برگزار شد، زنگنه با کسب ۱۶۶رای موافق به عنوان وزیر نفت از مجلس رای اعتماد گرفت.زنگنه از مجموع ۲۸۳ رای اخذ شده، ۱۶۶ رای موافق، ۱۰۴ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع کسب کرد.

رییس جمهوری روز دوشنبه دراولین جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در معرفی بیژن نامدار زنگنه برای تصدی پست وزارت نفت گفت: من برای انتخاب وزیر پیشنهادی وزارت نفت با افراد زیادی صحبت و مشورت کرده ام و زمانی که وی را دعوت کرده ام از خودشان پرسیدم که چه کسی را برای این پست در نظر دارید، که فرد دیگری را معرفی کرد و گفت که من برای کمک آماده ام.


روحانی خاطرنشان کرد: بار دوم که وی را دعوت کردم زنگنه دوباره فرد دیگری را برای تصدی وزارت نفت معرفی کرد، ولی هر دو نفری که وی معرفی کرده بود در مشورت با من گفتند که بهترین گزینه برای تصدی وزیر نفت خود مهندس زنگنه است که من تجربه زیادی از وی در دوران حضورم در شورای عالی امنیت ملی دارم.


رییس جمهوری ادامه داد: در روزنامه ها و مطبوعات مواردی مطرح شده است که مولف آن خودم هستم و اگر اشکالی بود من آن را مبرهن کردم و اگر در مجلس بحثی شد، خودم به آن پاسخ خواهم داد که آن موضوع ارتباطی با صلاحیت های زنگنه ندارد.


روحانی تاکید کرد: در شرایط فعلی وزارت نفت دارای اهمیت ویژه ای است که نباید تنها به عنوان یک منبع درآمدی که آن هم با معضلاتی مواجه است به آن نگاه کرد، زیرا امروز صنعت نفت احتیاج به یک دیپلماسی بسیار فعال و گسترده دارد.


وی، زنگنه را بهترین فرد معرفی شده برای پست وزارت نفت دانست و خاطر نشان کرد: وی قادر است مسوولیت وزارت نفت را در شرایط حاضر بپذیرد و با توجه به این که آشنایی من با وی در جبهه های نبرد بود و در وزارتخانه های مختلف از جمله نیرو و نفت فعال بوده است، امیدوارم این مسوولیت را بخوبی انجام دهد.


«بیژن نامدار زنگنه» از سال ۱۳۵۶ عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شد و به تدریس در این دانشگاه پرداخت و هم‌اکنون از اعضای هیات علمی این دانشگاه است.


وی در سال های ۵۹ تا ۶۱ به عنوان معاون فرهنگی وزیر ارشاد وارد دولت شد و سپس به عنوان وزیر جهاد، نیرو و نفت در دولت ‌های میرحسین موسوی، اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی همکاری خود را با دولت ادامه داد.زنگنه ۶۱ ساله تا ۲۴ اسفند ۹۰ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۲۱:۲۴
کد خبر: 13629
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM