درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۴
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

پاسخ زنگنه به مخالفان در مجلس / مقام معظم رهبری عمود خیمه انقلاب

ایران پترو - بیژن نامدار زنگنه، وزیر پیشنهادی نفت گفت: در شرایط حساس کنونی انتظار مردم این است که شاهد تغییر در وضعیت زندگیشان باشند و نفت می تواند نقش بالای در این خصوص داشته باشد.

 

به گزارش ایران پترو، وی افزود: صنعت نفت با مشکلات بالایی رو به روست لذا برنامه های بنده بدین شرح است: ایجاد ثبات در مدیریت و جلب همراهی مجموعه کارکنان نفت و تکریم آنها که نقش بالایی در انقلاب و جنگ داشته اند و با بی مهرای مواجه شده اند. باید نفت توسط نفتی ها اداره شود. نفت باید غیر سیاسی باشد و حیاط خلوت هیچ گروهی نباشد.

 

وی ادامه داد: احیای ظرفیت تولید به میزان سال 84 که البته فرق است بین ظرفیت با تولید. استفاده حداکثری از دیپلماسی نفتی برای عبور از شرایط فعلی. افزایش تولید از پارس جنوبی باید با فوریت انجام شود. ظرفیت ذخیره سازی نفت خام را باید بالا ببریم.

 

زنگنه افزود: توجه به میادین مشترک و دوری از خام فروشی باید انجام شود. در سال 76 ارزش کل پتروشمی 1 میلیارد دلار بود ولی امسال به برکت کارهای آن سال ها امسال ارزش تولید به 20 میلیارد دلار می رسد.

 

وی در توضیح برنامه خود گفت:حل مشکلات عملیاتی پالایشگاه های نفت و گاز و صادرات ال پی جی. به نتیجه رساندن طرح توسعه پالایشگاه ها به ویژه ستاره خلیج فارس.

 

زنگنه ادامه داد: اصلاح قراردادهای نفتی برای جذب سرمایه های خارجی. افزایش ظریب بازیافت نفت. توجه و تاکید بر سرمایه گذاری و توسعه دانش و توانمندی داخلی. گاز رسانی به روستاها و رسیدگی به مردمی که در مناطق نفت خیز

 

وی افزود:عسلویه در دوران خدامت من عسلویه شد و این پروژه ملی ادامه خواهد یافت. یادآور می شوم که آن زمان بیش از 70 هزارنفر کار در عسلویه کار می کردند.

 

زنگنه تاکید کرد:نفت به شدت به سرمایه گذاری و تقویت سامانه مدیریت حرفه ای نیاز دارد.

 

وی سپس در پاسخ به شبهه های مطرح شده توسط نمایندگان مخالف گفت: مطرح شد که اگر من رای بیاورم این موجب زیان 37 میلیارد دلاری جمهوری اسلامی می شود و در جایی ما را محکوم به این جریمه می کنند. این جنگ روانی است. ما در هیچ جایی بحث پرداخت خسارت نداریم. اگر در مورد کرسنت محکوم شدیم بعد تازه بحث انتقال گاز پیش می آید که منتقل کنیم یا نه یا خسارت بدهیم.

 

زنگنه سوال کرد: من کجا به غرور با نمایندگان برخورد کرده ام که می گویید؟

 

وی افزود: اگر مخالف ساخت داخل بودم پس چرا صنایع داخلی از من حمایت می کنند؟ البته من نماد یک جریانم. در قراردادهای خارجی هم تلاش ما برای افزایش ظرفیت های داخلی بوده که بالا هم رفته است. شرکت های مپنا، پتروپارس در دوره من ایجاد شد. در آن دوران از میان 17 هزار نفر کارکنان فاز 4 پارس جنوبی فقط 9 نفر خارجی کار می کردند.

 

وی خاطر نشان کرد:هر جا پول باشد و زیاد هم باشد احتمال فساد بیشتر است. ما باید دقت داشته باشیم که فرآیندهایی را شکل دهیم که این فسادها شکل نگیرد و هر جا به وجود آمد برخورد قاطع کنیم. کدام نهاد نظارتی بوده که گزارشی از فساد به من داده و من برخورد نکرده ام.

 

زنگنه گفت: رییس دیوان در جلسه محاسبات هستند ، از ایشان عملکرد نفت را بپرسید. از وزارت اطلاعات بپرسید. این اطلاعات شما در سال 91 به دست آمده، پیش از این حتی نهادهای امنیتی هم خبر نداشته و تازه مشخص شده و حالا باید بررسی شود.

 

وی افزود: به چه دلیل من با این همه سابقه و آبرو باید در برابر فساد مماشات کنم تا کس دیگری سودش را ببرد؟ من مظلوم استات اویل هستم من آن زمان با سفیرمان صحبت کردم و هیات فرستادم تا تمامی اطلاعات دربیاورند و همه آ نها را دادیم به وزارت اطلاعات. من در این حوزه و بخش قضایی تمام کاری می شد انجام دادم.

 

زنگنه گفت: اگر رای بیاروم از شما می خواهم که کمک کنید تا دست های فاسد را از بیت المال قطع کنم که به طور حتم صدای خیلی ها درخواهد آمد.

 

وی افزود:صحبت هایی از مجلس ششم علیه من نقل شد، گویندگان آن هم امروز آن حرف های خود را قبول ندارند. اگر فازهای پارس جنوبی اجرا نمی شد چیزی برای صادرات نداشتیم.

 

زنگنه افزود: این که از خارج پول گرفتیم بد بوده؟ از دولت پول نگرفیتم و پول هم دادیم به توسعه کشور. این خطاست؟

 

زنگنه گفت: در مورد صحبت آقای توکلی بگویم که پرسیدند در جلسه ای با حضور آقای مهندس موسوی در فلان باغ بوده، شرکت می کردید، گفتم به والله بعد از پیام مقام معظم رهبری من در هیچ یک از محافلی که آتش اعتراضات را افزایش می داد، شرکت نکرده ام. من هر رفتار ساختارشکنانه را محکوم می کنم. من برخلاف نظر مقام معظم رهبری کاری انجام نداده ام.

 

وی تاکید مرد: من برای وزارت حاضر نیستم دروغ بگویم. من از وزارت اشباعم. اگر این بار هم وزیر بشوم با تمام وجود کار خواهم کرد.

 

زنگنه افزود: در مورد بحث آقای زاکانی هم بگویم که بله قبلا هم گفته ام که آنهایی که در حاشیه کرسنت فساد کرده اند، بگیرید و پدرشان را در بیاورید ولی این که هیات مدیره شرکت نفت را مورد هجمه قرار دهیم، مخالفم. چون باید برخورد مطابق اسناد قوه قضاییه باشد.

 

وی در مورد این که می گویند از فرصت فسخ قرارداد استفاده نکرده اید گفت: اصلا ما قصد فسخ نداشتیم و فکر می کردیم این قرارداد به نفع کشور است.

 

زنگنه تاکید کرد: معتقدم ایرانی ها باید افتخار کنند به ایرانی بود، خوب زندگی کنند. مقام معظم رهبری عمود خیمه انقلاب می دانم و در این آخر عمری می خواهم برای اعتلای این کشور کار کنم. الان هم اگر به من رای دهید مرا به هتل 5 ستاره نمی فرستید. اما اولین بار است که کسی که برای وزارت نفت پیشنهاد شده مورد اقبال تمام کارکنان نفت است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۵۳
کد خبر: 13625
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM