درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
حمایت اعضای کمیسیون های برنامه، بودجه و صنایع از زنگنه
ویژگی های وزیر پیشنهادی نفت ( 20 )

ایران پترو - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مهندس زنگنه مدیر بحران است، او توان توسعه صنعت نفت در شرایط تحریم را دارد.

به گزارش ایران پترو ، محمد سقایی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست بررسی رای اعتماد وزرا، در خصوص دیدگاهش نسبت به وزیر پیشنهادی نفت گفت: مهندس زنگنه در خصوص حوزه کاری نفت و گاز شناخت کامل دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این که وزارت نفت محل آزمون و خطا نیست، افزود: این وزارت خانه راهبردی است از این رو باید گزینه ی انتخاب شود که توان انجام مسئولیت خطیر وزارت در نفت را داشته باشد.

وی با قدردانی از زحمات مهندس قاسمی در وزارت نفت، افزود: به اعتقاد من مهندس زنگنه برای تصدی وزارت در نفت بهترین فرد است، وی مدیر بحران است از این رو توان هدایت صنعت نفت در شرایط تحریم را دارد.

مهندس بیژن نامدار زنگنه پیشنهاد رئیس جمهوری به مجلس برای تصدی وزارت در نفت است که تا پایان هفته جاری رای گیری در خصوص رای اعتماد وی در صحن مجلس انجام می گیرد.

در همین حال، علی علیلو نیز با بیان این که مجلس در رای اعتماد به مهندس زنگنه باید فراجناحی و به دور از سیاست بازی عمل کند، خاطر نشان کرد: هم اکنون نمایندگان مجلس در شرایط سرنوشت سازی به سر می برند و باید بدانند که تصمیمشان در سرنوشت صنعت نفت تاثیر گذار خواهد بود.

نماینده شهرستان شبستر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ؛ سابقه، تجربه و پختگی را از مهمترین نقاط قوت وزیر پیشنهادی نفت خواند و گفت: هم اکنون صنعت نفت به عنوان یکی از اصلی ترین منابع تامین ارز ایران با چالش ها و مشکلات زیادی همچون عدم نقدینگی و عقب ماندگی در میدان های مشترک نفتی و گازی همچون پارس جنوبی روبرو است.

وی با اشاره به این که دشمنان ایران امروزه صادرات نفت ایران را همچون توسعه و تولید آن نشانه رفته اند، گفت: بایستی بازاریابی و ورود مجدد به بازارهای جهانی جزء اولویت های نخست مهندس زنگنه قرار داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سازمان دهی جریان پتروشیمی در کشور تصریح کرد: طی سالهای گذشته محصولات مجتمع های پتروشیمی به بهانه ارزآوری به خارج از کشور صادر می شد، این درحالی بود که صنایع کوچک و پایین دستی این حوزه به دلیل نداشتن خوراک با تعطیلی مواجه بودند.

علیلو به منابع گازی ایران اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد تنها راه حل مشکلات در حوزه پتروشیمی صنعت نفت افزایش تولید محصولات پوشیمی در کنار حذف شبکه های دلالی در بخش فروش این فرآورده ها است، به عنوان مثال به رغم این که مصوبه مجلس فروش کود شیمیایی (اوره) به بخش کشاورزی را به ازای هر کیسه ١٧ هزار تومان تعیین کرده بود؛ اما ما هم اکنون شاهد آن هستیم که این محصول با تاثیر دلالان با قیمتی بالاتر از ٥٠ هزار تومان به دست مصرف کنندگان و کشاورزان می رسد.

وی تصریح کرد: شبکه های دلالی در بازارهای نفتی و محصولات جانبی آن در هیچ دولتی ریشه کن نشده است، امیدواریم مهندس زنگنه شعار خود مبنی بر مبارزه با رانت و بخش های تورم و نیز سامان دهی ساختار صنعت نفت را عملیاتی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خصوصی سازی واقعی، راه اندازی بورس نفت، مبارزه با فساد و اجرای اولویت های دیگر در صنعت نفت نیاز به یک برنامه ریزی و تیم کارشناسی قوی در کنار مهندس زنگنه دارد.
علیلو با اشاره به این که وزیر پیشنهادی نفت به احتمال زیادی از مجلس رای اعتماد را کسب خواهد کرد، ابراز عقیده کرد: مهندس زنگنه بایستی رویه ها و عادت های منفی قبل در صنعت نفت را اصلاح کرده و با ابتکار عمل بیشتر در فضای کنونی همه برنامه های خود را به صورت همزمان پیش ببرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۴۹
کد خبر: 13592
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM