درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۶
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

حمایت رستم قاسمی از وزیر پیشنهادی نفت
ایران پترو - وزیر نفت با اعلام آمادگی برای همکاری با وزیر پیشنهادی نفت گفت: ما تمام تجربیات خود را در اختیار دولت جدید قرار می دهیم و تا حد امکان برای پیشرفت برنامه ها به مسئولان جدید وزارت نفت کمک خواهیم کرد.

به گزارش ایران پترو، مهندس رستم قاسمی شب گذشته (دوشنبه ١٤ مرداد) پس از بازدید از طرح پتروشیمی زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:هم اکنون ۷۰ پروژه پتروشیمی با پیشرفت پنج تا ۹۵ درصد در کشور در دست ساخت است که تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها نیاز به تامین بیش از۳۰ میلیارد دلار اعتبار دارد.

 

وزیر نفت افزود: مسائل مربوط به اعتبار برخی از طرح ها رفع شده و برخی نیز باقی مانده که باید پیگیری های جدید صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: میراث وزارت دولت دهم برای دولت جدید، پروژه های اجرایی بسیاری است که هم اکنون در کشور در دست ساخت است  و پروژه های کوچک و بزرگی در دست احداث است که باید توسط دولت جدید به اتمام و بهره برداری برسند.

قاسمی افزود: توسعه بخش نفت به معنای افزایش صادرات نفت خام نیست و باید طرح های بسیاری برای فرآوری این محصول اجرا شود و با حداکثر ارزش افزوده، اقدام به صادرات آن کرد.

 

وی به مشکل پیش روی پتروشیمی زنجان اشاره و دلیل اصلی تاخیر بسیار در اجرای آن را نبود اعتبار خواند و گفت:با پیگیری های صورت گرفته، ۲۶۵ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی برای رفع مشکل این پروژه در نظر گرفته شده است.

 

وزیر نفت دولت دهم تاکید کرد: مسوولان و مجریان این پروژه باید پیگیری های لازم را برای تخصیص این اعتبار داشته و آن را به سرعت تبدیل به تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای پیشبرد برنامه های پتروشیمی زنجان کنند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۴۱
کد خبر: 13493
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM