درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۳
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

نماینده مردم در کمیسیون انرژی: گزینه پیشنهادی نفت سلامت کاری دارد
ایران پترو - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی رویکرد فرا منطقه ای و ملی، سلامت کاری، توان جذب سرمایه گذاران بین المللی و نگاه راهبردی مهندس زنگنه را از ویژگی های وزیر پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت نفت برشمرد.

به گزارش ایران پترو، سیدسعید حیدری طیب، بعد از معرفی مهندس بیژن نامدار زنگنه برای تصدی سمت وزیر نفت کابینه دولت یازدهم از سوی دکتر روحانی رئیس جمهور اسلامی، گفت: موفق ترین دوران نفتی ایران در زمان حضور مهندس زنگنه در وزارت نفت رقم خورده است.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه مرتبط با بخش انرژی به خصوص صنایع نفت و گاز، توان جذب سرمایه گذاری، تعامل با دیگر کشورها به خصوص کشورهای عضو اوپک، نگاه استراتژیک، سوابق اجرایی و فراتر از این شناخت علمی و عملیاتی صنعت نفت و گاز سبب خواهد شد وزارت نفت با حضور مهندس زنگنه در راستای اهداف سند چشم انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه جدی و با سرعت مطلوب طی مسیر کند.

 

این عضو مجلس نهم، با بیان این که جذب سرمایه گذاری اکنون اولویت نخست وزارت نفت است، تصریح کرد: سوابق نفتی مهندس زنگنه حاکی از توان بالای وی برای جذب سرمایه گذاری است که نیاز ضروری این روزهای نفت است.

 

وی افزایش سرمایه گذاری در صنعت نفت را "کلید" گشایش محدودیت های حال حاضر نفت در توسعه دانست و گفت: در صورت توسعه سرمایه گذاری ها دغدغه ی دلسوزان نظام برای  شتاب در توسعه ی میدان های مشترک رفع خواهد شد.

 

وی نگاه به اسناد بالادستی و مبانی نظام، فناوری، پژوهش و سرمایه گذاری، توان توسعه روابط بین المللی و تعامل با مسئولان نظام را از دیگر ویژگی های مهندس زنگنه بر شمرد و گفت: حضور مهندس زنگنه در راس وزارت نفت می تواند مطالبات مقام معظم رهبری درباره ی کاهش هر چه بیشتر خام فروشی نفت را شتاب دهد.

 

وی نگاه راهبردی مهندس زنگنه به اسناد بالادستی و توان جذب سرمایه گذاری ها به صورت متوازن در بخش بالادستی و پایین دستی را سبب شکوفایی صنایع تکمیلی دانست و گفت: توسعه زنجیره ای صنایع تکمیلی سبب کاهش خام فروشی و تولید ثروت خواهد شد که همواره این راهبرد که بخشی از اقتصاد مقاومتی است مورد تاکید مسئولان ارشد نظام بوده است.

 

این عضو کمیسیون انرژی تعامل سازنده با اعضای اوپک را از توانمندی های مهندس زنگنه دانست و گفت: با حضور وی در کسوت وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم مسیر ایران در کسب دبیر کلی اوپک هموار می شود.

 

عضو کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از مهندس زنگنه برای کسب رای اعتماد از مجلس افزود: امیدواریم با حضور وی در وزارت نفت توسعه کمی و کیفی پالایشگاه ها شتاب گیرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۴۶
کد خبر: 13469
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM