درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۷ صفر ۱۴۴۰ | Wed, October 17, 2018 | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۲
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

بهمنی: با این که زنگنه برکنارم کرد اما بهترین گزینه برای نفت است
ایران پترو - مدیرعامل سابق شرکت ملی حفاری با بیان اینکه با توجه به شرایط تیره و تاریک موجود و تخلیه بدنه کارشناسی، صنعت نفت به یک فرشته نجات تا وزیر نیاز دارد، اعلام کرد: مهمترین ماموریت وزیر آینده نفت صدور فرمان "به جای خود"، بازگشت نخبگان و کنار گذاشتن مدیران غیرمتخصص و ناکارآمد نفتی است.

به گزارش ایران پترو، حیدر بهمنی امروز در گفتگو با مهر در تشریح وضع موجود مدیریتی در صنعت نفت با بیان اینکه در دو سال نخست فعالیت دولت دهم پای مدیران غیرمتخصص و ناکارآمد به صنعت نفت کشور باز شده است، گفت: در شرایط فعلی بسیاری از مشکلات صنایع نفت و گاز به ویژه در بخش بالادستی به دلیل حضور مدیرانی غیر متخصص و نا آشنا در صنعت نفت است.

 

مدیرعامل سابق شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر اینکه در طول چند ساله گذشته تاکنون بدنه کارشناسی وزارت نفت به طور کامل تخلیه شده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریم و محدودیت‌های بین المللی هم اکنون زمان آزمون و خطا در صنعت نفت نیست و یک مدیر باتجربه و آشنا به این صنعت استراتژیک باید سکان هدایت نفت را در دست بگیرد.

 

شرط موفقیت وزیرآینده نفت

 

این پیشکسوت صنعت نفت ایران با بیان اینکه شخصا معتقدم در صنعت نفت باید یک دستور "به جای خود" صادر شود، بیان کرد: باید مدیران غیر نفتی و ناکارآمد غیر متخصص از صنعت نفت کنار گذاشته شوند تا مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری و اهداف چشم انداز امکان تحقق برنامه های کوتاه و بلندمدت توسعه ای صنعت نفت فراهم شود.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر صنعت نفت برای برون رفت از وضعیت تاریک فعلی به یک فرشته نجات نیاز دارد، اظهار داشت: بسیاری از نخبگان و بزرگان باید بار دیگر در صنعت نفت مورد استفاده قرار گیرند و در کنار استفاده از تجربیات بزرگان نفتی نسبت به پرورش مدیران جوان و متخصص نفت اقدام شود.

 

بهمنی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته تاکنون صنعت نفت با خروج مدیران با سابقه، متخصص و حتی بدنه کارشناسی خود روبرو شده است، تاکید کرد: مهمترین ماموریت وزیر آینده نفت بازسازی بدنه کارشناسی، کادر مدیریتی و منابع اسنانی صنعت نفت است.

 

دیگر به نفت باز نمی‌گردم

 

مدیرعامل سابق شرکت ملی حفاری با تاکید بر اینکه هم اکنون من را بازنشسته کرده اند و دیگر قصد بازگشت و پذیرش مسئولیتی در صنعت نفت را ندارم، بیان کرد: اما مجلس باید به وزیری برای وزارت نفت رای اعتماد بدهد که قبلا سابقه کار اجرایی و بلندمدت در نفت و گاز ایران را داشته باشد.

 

این پیشکسوت صنعت نفت ایران در پاسخ به این سوال مهر که آیا با معرفی بیژن زنگنه به عنوان وزیر پیشنهادی نفت موافق هستید؟ توضیح داد: در زمان مدیریت و وزارت بیژن زنگنه اینجانب را از کار برکنار کردند اما معتقدم هم اکنون تنها مدیری که می تواند مشکلات ریز و درشت صنعت نفت را حل و فصل کند، زنگنه است.

 

بهمنی با اعلام اینکه با گذشت 8 سال هم اکنون صنعت نفت به مدیری همچون زنگنه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: من قصد بازگشت به صنعت نفت را ندارم اما شخصا معتقدم دوران طلایی صنعت نفت در دوران وزارت زنگنه رقم خورده است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۰۳
کد خبر: 13466
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM